طرز تهیه گراتن مرغ و بادمجان

طرز تهیه گراتن مرغ و بادمجان

گراتن معمولاً به غذایی گفته می‌شود که در فر و ظرف نسوز تهیه می‌گردد. گراتن یکی از محبوب‌ترین غذاهاست که به عنوان پیش غذا سرو می‌شود. اما چون غذای پرمحتوایی است در بسیاری از کشورها به عنوان غذای اصلی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گراتن همچنین به سوفله شباهت دارد با این تفاوت که مواد گراتن بیشتر است.

مواد مورد نیاز

  • فیله مرغ ۵۰۰ گرم
  • قارچ ۲۵۰ گرم
  • بادمجان ۸ عدد
  • سس سفید ۱.۵ پیمانه
  • پنیر پیتزا ۳۰۰ گرم
  • مقداری جعفری ساطوری شده
  • پیاز ۱ عدد بزرگ
  • نمک و فلفل مقداری

طرز تهیه گراتن مرغ و بادمجان

طرز تهیه

ابتدا قارچ را کنسروی می‌کنیم.
کنسروی کردن قارچ

قارچ را نگینی خرد می‌کنیم و در ظرف می‌ریزیم و کمی آبلیمو به آن اضافه می‌کنیم. روی حرارت می‌گذاریم تا آب قارچ‌ها تبخیر شود و بعد درون آبکش با آب سرد می‌شوییم. این کار رنگ سفید قارچ را حفظ می‌کند.

بادمجان‌ها را حلقه حلقه می‌کنیم و روی آن‌ها نمک میزنیم و به مدت ۲ ساعت می‌گذاریم درون ظرف بمانند تا تلخی آن‌ها گرفته شود. بعد از آن بادمجان‌ها را سرخ می‌کنیم وسپس آن‌ها را سرخ کرده و درون دستمال روغنشان را می‌گیریم تا گراتن چرب نشود.

پیاز را نگینی خرد می‌کنیم و درون ظرف تفت می‌دهیم و بعد از مدت کوتاهی مرغ را نگینی خرد می‌کنیم و به پیاز اضافه می‌کنیم و تفت می‌دهیم. در حدی که رنگ مرغ به سفید تمایل پیدا کند.

تهیه سس سفید
همان طور که قبلا به آن اشاره کردیم برای تهیه سس سفید:

آرد را درون شیر سرد حل می‌کنیم و بعد روی حرارت می‌گذاریم و هم می‌زنیم تا به غلظت مشخص برسد و بعد، از روی شعله برمی‌داریم و به آن خامه و نمک و فلفل را اضافه می‌کنیم و مجدد هم می‌زنیم.

حالا درون تابه مخصوص فر یک لایه سس سفید می‌ریزیم و بعد یک لایه بادمجان حلقه شده کف آن می‌چینیم به طوری که کف ظرف را بپوشاند. مخلوط پیاز و مرغ را روی بادمجان‌ها می‌ریزیم و روی مواد، پنیر پیتزا می‌ریزیم و بعد جعفری ساطوری شده را روی پنیر پخش می‌کنیم. همین کار را برای لایه بعدی انجام می‌دهیم تا وقتی که ظرف پر شود.

 این کار را تکرار می‌کنیم و در نهایت در مرحله آخر روی مواد را با پنیر پیتزا و جعفری می‌پوشانیم. روی ظرف را با فویل می‌پوشانیم و با خلال دندان چند روزنه روی فویل برای تبادل حرارت ایجاد می‌کنیم.

فر را از ده دقیقه قبل با دمای ۱۸۰ درجه گرم می‌کنیم و بعد ظرف را در طبقه وسط فر می‌گذاریم و اجازه می‌دهیم ۲۰ دقیقه با فویل بپزد و بعد از آن فویل را برمیداریم و میگذاریم مجدد ۲۰ دقیقه بدون فویل پخته شود. برای گراتینه شدن آن هم ۱۰ الی ۲۰ ثانیه شعله بالای فر را روشن می‌کنیم تا روی آن طلایی شود.

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.