Bitcoin امن نیست آیا این حقیقت دارد؟

امنیت bitcoin چگونه تعریف می‌شود؟

هنگامیکه صحبت از پول به میان می‌آید، امنیت حرف اول را می‌زند. اما امنیت در bitcoin چگونه تعریف می‌شود؟

معمولا حفظ و نگهداری از سرمایه و پس‌انداز شما به معنای انتقال آن به بانک است، اما امنیت در bitcoin نیازمند احساس مسئولیت شما در برابر آن می‌باشد. بسیاری از افراد در مقابل این سوال که ” آیا bitcoin جایگزین امنی برای سیستم بانکی است یا خیر؟”، پاسخ‌های متنوع و گسترده‌ای را ارائه می‌دهند. افرادی که اغلب در مقابل سرمایه خود احساس مسئولیت می‌کنند، بیت کوین را به عنوان امن‌ترین سیستم مالی می‌پندارند. اما در مقابل، افرادی وجود دارند که زمانی ده‌ها هزار دلار (و یا حتی بیشتر) را در یک مبادله bitcoin از دست داده‌اند.

در ادامه نگاه دقیق‌تری به امنیت بیت کوین خواهیم داشت و خواهیم فهمید که آیا کاربران می‌توانند دارایی دیجیتال خود را با خیال راحت ذخیره و حفظ کنند؟

ارز دیجیتال

  • زمانیکه bitcoin هک شد!

سال‌ها پیش گزارشات بیشماری در خصوص هک شدن بیت کوین در رسانه‌ها منتشر گردید که  هیچ یک از ‌آن‌ها با پروتکل پایه این سیستم ارتباطی نداشت. در واقع می‌توان گفت که تنها شبکه bitcoin یکبار هک شده است. در آگوست سال ۲۰۱۰، شخصی توانست تا میلیون‌ها بیت کوین را تولید کند. معامله‌ای که تحت قوانینی باعث ایجاد این بیت کوین شد، معتبر بود اما ماهیت آن غیرعادی به نظر می‌رسید. طبق توضیحات Bitcoin Wiki، این اتفاق ممکن به نظر می‌رسید زیرا کد مورداستفاده برای بررسی کردن تراکنش‌ها، قبل از استفاده از آن‌ها در یک بلوک و برای خروجی‌های بزرگ شمرده نشده و موجب سرریز، هنگام جمع شدن آن‌ها می‌شد. این رویداد که درحال حاضر رویداد Overflow شناخته می‌شود، ظرف پنج ساعت منتشر گردید. لازم به ذکر است که این حادثه تنها یک سال و نیم پس از انتشار نسخه اصلی بیت کوین صورت گرفت، درواقع هیچ‌کس در آن زمان از بیت کوین استفاده نمی‌کرد. از آن زمان تاکنون هیچ مشکل و خطایی رخ نداده و هیچ یک از کاربران وجهی را از دست نداده‌اند.

ارز دیجیتال

  • Bitcoin و مسئولیت‌پذیری در مقابل آن

در آخر تفاوت bitcoin با سیستم‌های مالی سنتی، به مسئولیت شخصی در مقابل آن منتهی می‌شود. در سیستم‌های پرداخت آنلاین، اکثر افراد از سیستم‌عامل‌هایی استفاده می‌کنند که معاملات آن‌ها برگشت‌پذیر هستند. اما این فضا‌ها مکان‌هایی هستند که بسیاری افراد از آن‌ها برای سرقت اطلاعات کاربران جهت اهداف جعلی، استفاده می‌کنند. اما با این وجود و با امکانات بی‌نظیری که در حفظ و نگهداری بیت کوین وجود دارد، افراد بیشتر به ارز دیجیتال روی آوردند.

  • امنیت bitcoin درحال بهبود است

پیشرفت‌های بسیاری در راه است که به کاربران کمک می‌کند تا با امنیت بیت کوین ارتباط برقرار کنند. برای مثال، پروتکل بیت کوین امنیت بیشتری را در طی قراردادهای هوشمند درنظر دارد که نیازهای اضافی را قبل از صرف هزینه‌های مالی، فراهم آورد. با این وجود، همانطور که در نظر گرفته شد هنگام استفاده از بیت کوین، سطح مشخصی از مسئولیت شخصی شما همیشه لازم خواهد بود.

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.