نکاتی جالب در‌ مورد عکاسی خیابانی

نکاتی جالب در‌ مورد عکاسی خیابانی

عکاسی خیابانی می‌تواند به دلایل مختلفی، چالش برانگیز باشد. در عکاسی خیابانی سوژه‌های شما غیرقابل پیش‌بینی هستند و همچنین در بسیاری از شرایط نور و محیط برای عکاسی سازگار نیستند. با این وجود، در بسیاری از موارد این دلایل باعث جالب شدن و ارزشمند شدن عکس‌ها می‌شوند. در ادامه به بررسی ۵ نکته برای افرادی که به دنبال زیبایی‌های شهر خود هستند می‌پردازیم :

  • سعی کنید از راهبردهای معمول گرفتن یک عکس صرف‌نظر نکنید. قانون سه بخشی، استفاده از سوژه‌های مورب و یا توجه به ایجاد یک وزن دیداری خوب و گیرایی در عکس، هنوز هم می‌توانند تصاویر زیبایی را ایجاد کنند.

عکاسی

  • اگر می‌توانید سعی کنید از حرکات و کارهای سوژه‌های اطراف خود عکس بگیرید. گرفتن عکس از  تعامل افراد با یکدیگر و محیط اطرافشان می‌تواند بسیار جذاب باشد و توجه بیننده را جلب کند. برای مثال زنی را که در حال بازکردن در تاکسی می‌باشد و یا کودکی که در حال بازی با یک سگ خانگیست را تصور کنید!!

عکاسی

  • جلوه‌های صورت مورد جذاب دیگریست که اگر بتوانید آنها را در قالب یک عکس به تصویر بکشید، تصاویر منحصر به فردی را ایجاد کرده‌اید. برای مثال، انواع خنده‌ها، چهره‌های پر استرس و یا غمگین، چهره‌های متعجب و … می‌توانند سوژه‌های جالبی به نظر برسند.

عکاسی

  • در نظر گرفتن چندین عنصر در فریم به جای تمرکز بر روی یک شی‌ء، تاثیر بسیاری در گرفتن یک عکس زیبا دارد. یک ویژگی جالب در عکاسی خیابانی این است که بیننده می‌تواند در یک نگاه، تصویری را ببیند که شاید در زمان مشخصش به آن توجهی نکرده و ندیده باشد. بنابراین هرچه بیشتر بتوانید این تصاویر را به نمایش بگذارید، آنها ارتباط بیشتری با عکسهای شما برقرار می‌کنند.

عکاسی

  • یکی دیگر از راههای جالب برای افزایش برقراری ارتباط با عکس این است که به سوژه‌های خود نزدیک شوید. این روش یکی از ساده‌ترین روشهاست که افراد را مجذوب عکسهایتان می‌کند.

عکاسی

منبع : nyip.edu

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.