۵ نوع از انواع چای به همراه فواید آن‌ها

۵ نوع چای به همراه فواید آن‌ها

امروزه به ندرت می‌توان مکانی را پیدا کرد که نوشیدن چای بخش مهمی از فعالیت زندگی روزمره مردمان آنجا نباشد. نوشیدن چای در هر مکان و هر ساعتی از روز، یک عادت کاملا عادی و مرسوم است. نوشیدن چای در حین کار و فعالیت روزانه، در خانه و یا در جمع دوستان  جزء یکی از عادت‌ها و آداب مرسوم محسوب می‌شود. در این مقاله قصد داریم با انواع چای و فواید آن‌ها آشنا شویم.

۱) چای سیاه

امروزه چای سیاه یکی از رایج‌ترین انواع چای است که طعمی تلخ دارد. حدود ۷۵ درصد از افراد جهان، از چای سیاه استفاده می‌کنند. چای سیاه از گیاهی به نام “کاملیا سیننسیس” گرفته می‌شود. فواید استفاده از چای سیاه عبارت است از :

 1. کاهش وزن
 2. کاهش خطر سنگ کلیه
 3. کمک به بهبود سلامت استخوان‌ها
 4. بهبود سلامت قلب

5 نوع از انواع چای به همراه فواید آن‌ها

۲) چای سبز

فواید چای سبز به‌قدری بی‌شمار است که تقریبا می‌توان گفت در درمان اکثر بیماری‌ها نقش اساسی داشته و راهی برای زیبایی و تناسب اندام نیز می‌باشد. چای سبز طعم بهتری نسبت به چای سیاه دارد و از جوانه‌ها و گلبرگ‌های تازه گیاه چای گرفته می‌شود. فواید استفاده از چای سبز عبارت‌اند از:

 1. داروی ضد پیری زودرس
 2. داروی جوانی و زیبایی
 3. کاهش وزن
 4. درمان یبوست

۳) چای سفید

از برگ گیاه “کاملیا سیننسیس” گرفته می‌شود که یکی از انواع محبوب چای در جهان است. چای سفید دارای خواص آنتی‌اکسیدان می‌باشد و همچنین حاوی مواد مغذی و ضد میکروبی است که از بدن در برابر بیماری‌های مختلف محافظت می‌کند. فواید استفاده از چای سفید عبارت‌اند از :

 1. ۱٫کاهش خطر ابتلا به سرطان
 2. رفع اختلالات قلب و عروق
 3. رفع سردرد
 4. جلوگیری از پیری زودرس

5 نوع از انواع چای به همراه فواید آن‌ها

۴) چای اولانگ

نوعی چای سنتی چینی می‌باشد که ترکیبی از خواص چای سبز و چای سیاه و سرشار از مواد معدنی است. این نوع از چای همانند چای سیاه و سفید حاوی انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان می‌باشد. فواید استفاده از این چای عبارت‌اند از :

 1. کمک به بهبود مشکلات قلبی
 2. کمک به کاهش وزن
 3. کنترل اضطراب

۵) چای بابونه

گیاه بابونه جزء قدیمی‌ترین و پرمصرف‌ترین گیاهان دارویی مهم در جهان است. از گیاهی به شکل گل آفتابگردان که سفید رنگ است، تهیه می‌شود و به عنوان گیاهی برای مصارف مختلف آرایشی و بهداشتی نیز استفاده می‌شود. فواید استفاده از چای بابونه عبارت است از :

 1. درمان مشکلات پوستی
 2. بهبود جای زخم و بریدگی
 3. درمان خارش و التهاب پوست
 4. مفید برای سندروم قاعدگی
 5. کاهش اضطراب

5 نوع از انواع چای به همراه فواید آن‌ها

منبع : realsimple.com

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.