10 تا از بهترین برنامه‌های یادگیری زبان

10 تا از بهترین برنامه‌های یادگیری زبان

اگر در مدرسه موفق به یادگیری زبان دوم نشده‌اید، به این معنی نیست که هرگز نمی‌توانید یاد بگیرید!

اکثر دبیرستان‌ها دانش آموزان را ملزم به گذراندن حداقل یک دوره زبان دوم، قبل از فارغ‌التحصیلی می‌کنند. در واقع یادگیری زبان دوم در یک ترم چهار ماهه همیشه بهترین راه برای یادگیری زبان نیست. دوره‌های مقدماتی می‌توانند منجربه علاقه برای یادگیری زبانی دیگر شوند اما اکثر افراد علاقه‌ای به دوره‌های آکادمیک نداشته و نمی‌خواهند که بار دیگر به دوران مدرسه برگردند. بنابراین گزینه‌های دیگری هم برای یادگیری زبان وجود دارد که می‌توانند شما را برای یک مسافرت خارج از کشور و مواقعی که به زبان دوم احتیاج دارید به راحتی آماده کنند.

در ادامه همراه ما باشید تا 10 تا از بهترین برنامه‌هایی که یادگیری زبان را برای شما آسان می‌کنند معرفی کنیم.

1) Babbel

بهترین تجربه برای یادگیری آنلاین

10 تا از بهترین برنامه‌های یادگیری زبان

ما متوجه شده‌ایم که Babbel بیشتر شبیه به یک برنامه درسی در مدرسه است، با این تفاوت که به صورت آنلاین ارائه می‌شود. طراحی مینیمال و زیبای این برنامه باعث می‌شود که کار با آن کسل‌کننده نباشد و بدون اینکه خسته‌کننده به نظر برسد شما را به خوبی همراهی کند. در این برنامه هر درس شامل متن‌های متنوع و عبارت‌های مختلف است که به همراه تصاویر، شما را در یادگیری و ترجمه کمک می‌کنند.  حتی اگر در برنامه از شما سوال شود که کلمه‌ای را هجی کنید، تک تک حروفی که از زبان شما یکی پس از دیگری گفته می‌شوند بر روی صفحه نمایان خواهند شد.

همچنین می‌توانید کلماتی را که یاد می‌گیرید در مکالمات مشترک استفاده کنید، به آن‌ها گوش دهید، عبارات را تکرار کنید و درباره گروه‌های فعل بیشتر بدانید.

2) Duolingo

بهترین گزینه برای یادگیری زبان‌های مختلف

10 تا از بهترین برنامه‌های یادگیری زبان

از دید یک کاربر معمولی، این برنامه یک رابط کاربرپسند و رنگارنگ دارد که به همراه درس‌های کوتاه و بازی‌های شبیه‌سازی شده باعث می‌شود که هیچ‌وقت از یادگیری خسته نشوید. برنامه Duolingo کاربر را محدود نمی‌کند که چند زبان را به طور همزمان یاد بگیرد بلکه شما حق انتخاب دارید و می‌توانید در بهترین حالت دو زبان را انتخاب کنید و دوره یادگیری خود را شروع کنید.

طرح کاربرپسند Duolingo موردعلاقه بسیاری از کاربران آن می‌باشد و ویژگی “streak”، که باعث می‌شود با ارزیابی تعداد روزهایی که به هدف خود نزدیک شده‌اید، ادامه دهید.

اگر از برنامه به صورت آنلاین استفاده می‌کنید، می‌توانید به قسمت داستان‌های Duolingo بروید که دارای داستان‌های کوتاه صوتی می‌باشد و می‌توانید هنگام یادگیری به آن‌ها دسترسی داشته و درک خود را از آن‌ها بسنجید. اگر جزو مشترکان این برنامه شوید می‌توانید با پرداخت ماهیانه 10 دلار به امکانات دیگر این برنامه دسترسی داشته باشید و حتی با یک معلم در کشور دیگری گپ بزنید.

3) Memrise

بهترین انتخاب برای یادگیری زبان (غیررسمی)

10 تا از بهترین برنامه‌های یادگیری زبان

 یکی از بخش‌های بی‌نظیر Memrise، فیلم‌های کوتاه می‌باشد که به کاربر این امکان را می‌دهند تا چگونگی استفاده از عبارات و یا کلمات جدید را ببیند و به ذهن بسپارد. زمانیکه اولین درس را برای یادگیری شروع می‌کنید، ابتدا تلفظ کلمات و عبارات را می‌شنوید و بعد با معانی آن‌ها آشنا می‌شوید و در آخر کاربرد آن‌ها را در شرایط مختلف یاد می‌گیرید.

این برنامه به شما کمک می‌کند تا با الگوهای یادگیری زبان آشنا شوید و از آن‌ها برای یادگیری آسان‌تر استفاده کنید. درس‌های ابتدایی از این برنامه به صورت رایگان در دسترس هستند اما اگر می‌خواهید Memrise را به طور کامل در اختیار داشته باشید، باید عضو Memrise Pro شوید.

4) Busuu

بهترین انتخاب برای کاربران هدفمند

10 تا از بهترین برنامه‌های یادگیری زبان

زمانیکه در Busuu ثبت‌نام می‌کنید، ابتدا زبانی را که قصد یادگیری دارید انتخاب می‌کنید و بعد برنامه تعیین می‌کند که در چه سطحی قرار دارید و حتی از شما سوال می‌کند که هدفتان از یادگیری این زبان چیست؟ اگر در این برنامه، مطالعه روزانه را انتخاب کنید و همچنین جزو مشترکان آن باشید، یک برنامه‌ریزی روزانه ایجاد کرده و در یک تاریخ مشخص شما را به هدفتان می‌رساند. همچنین طراحی تمیز و روشن این برنامه موردعلاقه بسیاری از زبان‌آموزان می‌باشد.

برای مثال Busuu به شما می‌گوید که اگر سه بار در هفته به مدت 10 دقیقه درس بخوانید، تا سال آینده به زبان انتخابی خود مسلط خواهید شد. همچنین Busuu یادآوری‌های مفیدی را ارائه می‌دهد، برای مثال اگر در یک سری از کلمات ضعیف عمل کرده‌اید، بار دیگر که وارد برنامه می‌شوید آن را در قالب یک یادآوری یا هشدار به شما نشان می‌دهد.

5) Lirica

بهترین انتخاب برای یادگیری زبان اسپانیایی به همراه موسیقی

10 تا از بهترین برنامه‌های یادگیری زبان

اگر موسیقی را در یادگیری خود جای دهید، کلمات و عبارات را سریع‌تر یاد می‌گیرید، حتی اگر قصد یادگیری زبان پیچیده و سختی را داشته باشید. اما سوال اینجاست که چطور می‌توانید منظور کلمات و عبارات داخل آهنگ را متوجه شوید؟ اینجاست که برنامه بی‌نظیر Lirica بهترین عملکرد را خواهد داشت. این برنامه در آموزش زبان اسپانیایی فوق‌العاده عمل می‌کند. به جای روش‌های سنتی تدریس، Lirica از موسیقی عامه‌پسند هنرمندان لاتین استفاده می‌کند تا به شما در یادگیری زبان اسپانیایی و دستور زبان کمک کند.

علاوه‌بر یادگیری زبان با این برنامه، می‌توانید اطلاعات بسیاری از فرهنگ‌ها و رسم و رسومات اسپانیا کسب کنید. Lirica یک دوره آزمایشی به مدت یک هفته رایگان دارد و پس از آن ماهانه 4.49 دلار در دسترس قرار می‌گیرد. در حال حاضر، این برنامه فقط زبان اسپانیایی را ارائه می‌دهد، اما وب‌سایت آن قصد دارد که در آینده زبان‌های بیشتری را به برنامه اضافه کند.

6) Mondly

بهترین انتخاب برای به خاطر سپردن عبارات خاص

10 تا از بهترین برنامه‌های یادگیری زبان

برنامه Mondly مشابه سایر برنامه‌ها طراحی کاربرپسند و رنگارنگ دارد و همچنین ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، حتی اگر جزو مشترکان آن نباشید. برای مثال اگر به عنوان یک زبان‌آموز مبتدی وارد برنامه شده‌اید، فقط کافیست که روی گزینه افعال ضربه بزنید تا به راحتی با تمامی انواع آن آشنا شوید.

این برنامه تصاویر، ترجمه‌ها و صوت‌های مختلفی را ارائه می‌دهد تا با توجه به سبک یادگیری کاربران، به آن‌ها کمک کند. همچنین مربی تمامی کلمات و عبارات را بسیار شمرده بیان می‌کند که کاربر در به خاطر سپردن آن‌ها با مشکل مواجه نشود.

7) Drops

بهترین انتخاب برای زبان‌آموزان بصری

10 تا از بهترین برنامه‌های یادگیری زبان

طراحی سرگرم‌کننده و رنگارنگ این برنامه قطعاً باعث شده است که یادگیری زبان از همیشه لذت‌بخش‌تر باشد. در Drops هر کلمه با الفبای یونانی و انگلیسی به کاربر نشان داده می‌شود و بعد تصویری از آن نیز نمایان خواهد شد.

اگر در این برنامه عضو نشوید، برای اینکه به درس‌های بعدی دسترسی پیدا کنید، باید به مدت 10 ساعت صبر کنید. اما می‌توانید در این فاصله آماری از کلمات اشتباه و یا عبارات آموخته شده را ببینید و دوباره آن‌ها را مرور کنید. این کار می‌تواند شما را برای شروع درس بعدی آماده کند.

8) Language Learning with Netflix

بهترین انتخاب برای تجزیه و تحلیل کاربرد یک زبان

10 تا از بهترین برنامه‌های یادگیری زبان

درحالیکه Netflix از لحاظ فنی یک برنامه نیست اما می‌توانید از آن هنگام سفر به کشورهای دیگر کمک زیادی بگیرید. این افزونه را نصب کنید و در قسمت کاتالوگ گزینه نمایش فیلم و یا تلویزیون را فعال کنید. فراموش نکنید که اول باید در Netflix مشترک شوید. پس از فعال کردن کاتالوگ، می‌توانید از بین صدها عنوانی که از فیلم‌های Netflix استفاده می‌کنند تا به آموزش زبان‌های دیگر کمک کنند، یکی را انتخاب کنید.

به عنوان مثال اگر می‌خواهید روی زبان اسپانیایی خود کار کنید، کافیست که زبان موردنظر را از لیست کشویی انتخاب کرده و بعد کشوری را که در آن از برنامه Netflix استفاده می‌کنید را هم انتخاب کنید. اگر در کشور آمریکا در حال استفاده از Netflix هستید، این افزونه 360 عنوان را به شما نشان می‌دهد. برای تماشای فیلم‌ها فقط کافیست که روی دکمه قرمز رنگ Watch on Netflix کلیک کنید. بسته به زبانی که می‌خواهید بیاموزید، ممکن است عنوان‌های کمتری را انتخاب کنید. همزمان با پخش سریال یا فیلم، دو مجموعه زیرنویس در پایین صفحه نمایش داده می‌شوند. یک مجموعه زبان مادری شماست و دیگری زبانی است که می‌خواهید یاد بگیرید. بنابراین می‌توانید به تک تک عبارات گوش دهید و حتی در صورت لزوم آن را متوقف کنید و از یک فرهنگ لغت برای بررسی معانی لغات استفاده کنید.

9) Pimsleur

بهترین انتخاب زمانی که در حال حرکت هستید

10 تا از بهترین برنامه‌های یادگیری زبان

 

Pimsleur برنامه‌ای است که 51 زبان برای یادگیری را ارائه می‌دهد، اما تمامی اطلاعات به صورت پادکست در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. در اصل، شما زبانی را که می‌خواهید بیاموزید انتخاب می‌کنید و یادگیری خود را با یک جلسه شنیداری 30 دقیقه‌ای را شروع می‌کنید. این برنامه همچنین دارای “حالت رانندگی” است، بنابراین می‌توانید در هنگام رفت و آمدهای طولانی بدون نگاه کردن به صفحه نمایش به یادگیری خود ادامه دهید.

10) Rosseta Stone

بهترین انتخاب برای زبان‌آموزان شنیداری

10 تا از بهترین برنامه‌های یادگیری زبان

شاید بتوان گفت که بهترین سرویس یادگیری زبان در دهه 90 تاکنون، Rosseta Stone می‌باشد. با این برنامه یادگیری آسان‌تر و بسیار سریع‌تر پیش می‌رود، به دلیل اینکه تنها 30 دقیقه زمان لازم دارید تا یک درس اصلی از دروس خود را تمام کنید و به خوبی یاد بگیرید.

یادگیری شما در این برنامه کاملاً شنیداری و به همراه تصاویر انجام می‌گیرد و حتی می‌توانید تنظیماتی را برای سفارشی کردن برنامه انجام دهید. Rosseta Stone بسته به نوع زبانی که انتخاب می‌کنید، گزینه‌های اشتراک مختلفی دارد که با عضویت در هر یک از آن‌ها امکانات بیشتری از برنامه را در اختیار خواهید داشت.

منبع: Cnet.com

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.