روشهایی برای ابراز علاقه به حیوانات خانگی

روشهایی برای ابراز علاقه به حیوانات خانگی

چطور به حیوان خانگی خود بگوییم: “دوستت دارم”

سگ‌ها زندگی شما را زیباتر می‌کنند. زمانیکه سگ خانگی خود را نوازش می‌کنید و یا با آن بازی می‌کنید، علاقه شما را نسبت به خودش احساس خواهد کرد.

با سگ‌ها بازی کنید

سگ‌ها در پاسخ بسیار گویا و باهوش هستند، بنابراین افراد در ارتباط با آنها دچار مشکل نخواهند شد. حرکات شما به عنوان فردی که علاقمند به بازی است، بهترین پیام برای برقراری ارتباط و ابراز علاقه به سگ‌هاست. سگ‌ها بازی کردن را دوس دارند و اینکار را برای بیان دوستی و عشق انجام میدهند.

حیوانات خانگی

گفتن دوستت دارم به همراه نوازش

از زمانیکه‌ سگ‌ها پا به دنیا می‌گذارند، توسط والدین خود مورد محبت و نوازش قرار می‌گیرند، بنابراین لمس کردن و نوازش کردن آنها عشق مادرانه را برای آنها یادآوری می‌کند و باعث می‌شود که احساس آرامش و رفاه کنند. اینکه اجازه دهیم آنها این احساسات را به طور مداوم درک کنند، بهترین روش برای بیان عشق شما به سگتان است.

برقراری ارتباط با چشم‌ها، دست‌ها و صورت

اگرچه سگها توانایی نوشتن ندارند، اما می‌توانند شکلک ها و حرکات شما را برای برقراری ارتباط درک کنند.  آنها معمولا از چشم‌ها، دهان، پنجه‌ها و سایر اعضای بدن به همراه صداها، برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنند. اکثر افراد توانایی درک این پیام‌ها را به خوبی دارند و در مقابل سگ‌ها نیز چیزهای بسیاری از صاحبان و دنیای اطراف خود یاد می‌گیرند. توجه به این ارتباطات باعث می‌شود که آنها زبان بدن را تشخیص و به خوبی ارتباط احساسی برقرار کنند.

سگ‌ها نسبت به افرادی که می‌شناسند، دارای سطح بالایی از همبستگی احساسی و اجتماعی هستند بنابراین یکی دیگر از روشهای ابراز علاقه به آنها این است که برایشان مانند یک دوست باشید و به ابراز علاقه آنها پاسخ مثبت بدهید.

حیوانات خانگی

احترام به علایق سگ‌ها

اینکه حیوان خانگی خود را بشناسید بسیار مهم است و این به معنی تشخیص علایق و سلایق آنهاست. بسیاری از سگ‌ها مقابل بعضی حرکات و اقدامات عکس‌العمل نشان می‌دهند که ممکن است علائمی همچون ناراحتی، ترس و یا اضطراب را به همراه داشته باشد. اگر افراد این نشانه‌ها و علائم را نادیده بگیرند، ممکن است از نظر سگ‌ها شنونده خوبی محسوب نشوند. سگ‌ها معمولا زمانی دچار ترس و اضطراب می‌شوند که در محیطی با افراد ناآشنا و پر سر و صدا قرار گیرند.

علاوه بر توجه به علایق‌، شیوه‌های آموزش به آنها نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد. بسیاری از سگ‌ها به اجبار کاری را انجام می‌دهند که ترس و اضطراب را به همراه می‌آورد و این به دلیل بکارگیری شیوه نامناسب جهت آموزش است.

منبع : people.com
2 نظرات
  1. Mandana می گوید

    فکر نمیکردم ارتباط برقرا کردن با حیوونای خونگی انقدر راحت و دل انگیز باشهممنون از مطلب مفیدتون

    1. زهرا صفاری می گوید

      خوشحالم که براتون مفید بوده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.