برخی از عکاسان مشهور به همراه آثارشان

برخی از عکاسان مشهور به همراه آثارشان

توضیح جهان در تصاویر!!

هیچ یک از عکاسان مشهور هنرمند متولد نشده‌اند. آنها در تمام طول عمر خود مطالعه و تمرین کرده تا بتوانند یک داستان را از طریق یک لنز به تصویر بکشند و همواره مشغول یادگیری تکنیک‌ها و ترفندهای عکاسی در پشت دوربین خود بودند.

آلفرد استیگلیتز ( ۱۹۴۶ – ۱۸۶۴ )

آلفرد استیگلیتز پنجاه سال حرفه خود را در حال ترویج عکاسی به عنوان یک هنر سازگار با نقاشی و مجسمه سازی کرد. او با حمایت مالی از سوی خانواده‌اش، توانست کل زندگی خود را به عکاسی اختصاص دهد و پس از ازدواجش با یک نقاش گرجستانی، بیش از ۳۰۰ عکس از همسرش را به نمایش گذاشت که اغلب به عنوان بهترین کارهای او به شمار می‌روند. آلفرد استیگلیتز عکاسی را یک جلوه متمایز می‌دانست و بسیاری از عکس‌های خود را از نقاشی‌ها و مجسمه‌ها گرفته است.

عکاسی

هنری کارتیر برسون (۲۰۰۴ – ۱۹۰۸ )

هنری کارتیر برسون یک هنرمند و روزنامه‌نگار بود که در فرانسه متولد شد. او پس از دیدن عکسهای ورزشی در مجلات، مطالعات خود را در زمینه نقاشی و ادبیات متوقف کرد. کارتیر برسون به عنوان پدر عکاسی مدرن شناخته شده است که به دلیل آثار زیبا و منحصر به فردش جایگاه ویژه‌ای در این زمینه پیدا کرد. از نگاه کارتیر ژست و محیط عواملی هستند که می‌توانند احساسات زیبا و عالی را منتقل کنند، از این جهت کارتیر “عکاسی خیابانی” را توسعه داد که هم اکنون مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از آثار او از هنرمندان و نویسندگان برجسته از جمله جان هوستون( کارگردان)، ویلیام فالکنر(نویسنده)، الکساندر کالدر(مجسمه ساز) و … می‌باشد.

عکاسی

دایان آرباس (۱۹۷۱ – ۱۹۲۳)

دایان آرباس یک عکاس مشهور آمریکایی بود که بر روی پرتره‌ی افراد خاصی از جامعه، بیگانگان، بیماران روانی و … تمرکز می‌کرد. پس از جدا شدن او از همسر عکاسش در سن ۳۶ سالگی، سبک منحصر به فردی را ایجاد کرد که او را در عرصه‌ی عکاسی بسیار مشهور کرد. زمانیکه که او تصمیم به خودکشی گرفت در اوج کار و شهرت خود بود. عکس ناراحت‌کننده او در سال ۲۰۰۵ از یک کودک در پارک، که یک نارنجک اسباب بازی در دست داشت، تا ۴۰۸۰۰۰ دلار به فروش رفت.

عکاسی

جولیا مارگارت کمرون (۱۸۷۹ – ۱۸۱۵)

جولیا مارگارت کمرون یک عکاس بریتانیایی بود. زمانیکه عکاسی یک حرفه جدید و چالش برانگیز بود، جولیا مارگارت اولین دوربین خود را از دخترش هدیه گرفت و کارش را به عنوان یک عکاس آغاز کرد. بخش عمده‌ای از عکسهای کامرون به دو دسته تقسیم می‌شوند : پرتره‌هایی از نمای نزدیک و آثار مذهبی و ادبی. او بسیاری از سوژه‌های خود را در لباسهای فانتزی همانند فرشتگان و یا شاعران به تصویر می‌کشید.

عکاسی

 

منبع : surfersam.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.