چگونه در کنار افراد منفی‌گرا خوشحال باشیم؟

چگونه در کنار افراد منفی‌گرا خوشحال باشیم؟

هیچکس نمی‌تواند بدون اجازه، شما را ناراحت کند!!

برخی افراد به طور طبیعی منفی هستند؛ آنها شکایت می‌کنند، خودشان را با بقیه مقایسه می‌کنند و فقط نیمه خالی لیوان را می‌بینند. همیشه موانعی در زندگی وجود خواهد داشت، اینکه برخی روزها نیمه خالی لیوان را ببینید و در مورد احساساتتان واقع‌بین باشید خوب است، اما اینکه سعی کنید نگرشی مثبت در دراز مدت داشته باشید، از اشتباهات خود یاد بگیرید و قدردانی کنید بسیار مهم است، حتی اگر اطراف افراد منفی‌گرا هستید. دراکثر موارد، شما قادر به انتخاب آگاهانه افراد اطراف خود هستید. شما می‌توانید دوستان خود را انتخاب کنید و تصمیم بگیرید که با کدام یک از اعضای خانواده وقت‌گذرانی کنید اما با اینحال، نمی‌توانید همکاران، همکلاسی ها و عموم مردم را انتخاب کنید. اگر شما خود را در اطراف افراد منفی‌گرا میبینید یا توسط افراد منفی‌گرا در رسانه‌های اجتماعی کشیده می‌شوید، می‌توانید تصمیم به خلاص شدن از آنها بگیرید و راه خود را جدا کنید. جدا کردن خودتان از افراد منفی یک جنبه مهم مراقبت از خود، عشق به خود و احترام به خود است. بنابراین بهتر است فقط حرکت کنید و به یاد داشته باشید که هیچکس نمی‌تواند بدون اجازه، شما را ناراحت کند.

مثبت اندیشی

باتوجه به آنچه گفته شد، گاهی اوقات باید با همکاران منفی‌گرای خود ارتباط برقرار کنید یا شام را با خانواده منفی‌گرای خود بگذرانید. مهم است که بدانیم این افراد در تفکر و رفتار خود منفی هستند و ممکن است خودکفایی کاملی نداشته باشند. گاهی اوقات ممکن است در حین انجام کارهای خود، با افراد منفی و بداخلاقی در عموم مواجه شوید که می‌توانند رانندگان، خریداران و یا کارمندانی باشند که به شما کمک می‌کنند.  شاید این افراد روز بدی را گذرانده باشند، خبر بدی را شنیده باشند و یا فقط افراد منفی نظری باشند. در ادامه به بررسی چند نکته و ترفند برای مقابله با افراد منفی‌گرا می‌پردازیم:

به خودتان نگیرید!

ممکن است به طور اتفاقی شنیده باشید که کسی در مورد شما بد صحبت کرده باشد یا همکارتان شما را در یک فرصت کاری مهم کنار گذاشته باشد و یا کارمند قسمت پرداخت مقابل شما با دیگر کارمندان فروشگاه رفتار مناسبی نداشته باشد. بسیاری از افراد وقتی در معرض مشکلات زندگی قرار می‌گیرند، اطرافیانشان با رفتار ناسالم آنها مواجه می‌شوند. این رفتارها معمولا همراه با ترس و خشم آشکار می‌شوند. مهم‌ترین چیزی که می‌توانید به یاد داشته باشید این است: “این در مورد آنهاست نه شما، پس به خودتان نگیرید!”

قدردانی را تمرین کنید

یک لیست قدردانی درست کنید، بگذارید اطرافیانتان بدانند که چقدر از حضور شما شاد هستند و همچنین قدردانی‌های خود را برای چیزهای کوچک بشمارید. تمرین قدردانی، افزایش شادی میان افراد را صرف نظر از مقدار آن ثابت کرده است.

ارتباطات منفی را با شوخ طبعی از بین ببرید

مثبت اندیشی

اغلب برطرف کردن اوضاع با مهربانی و شوخ طبعی، بهترین راه برای مقابله با افراد منفی‌گرا می‌باشد. با خودتان بخندید، با دیگران بخندید و لبخند را از یاد نبرید. یک لبخند، زبان جهانی برای ایجاد مهربانیست.

تنهایی وقت بگذرانید

گذراندن زمان به تنهایی باعث افزایش شادی، اعتماد به نفس و خودآگاهی در شما می‌شود. در نهایت با گذراندن زمان به تنهایی، یاد خواهید گرفت که این زمان می‌تواند به شما کمک کند تا بینش و فرصت‌هایی را که در حل شرایط دشوار تاثیرگذار هستند، ارائه دهید. وقتی کسی در اطراف شما فوق العاده منفی عمل می‌کند، تصمیم بگیرید و زمان زیادی را به خود اختصاص دهید. بر روی اعمال خود و احساسات خود تمرکز کنید و به خودتان توجه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.