آیا کودک شما در خواب خر و پف می‌کند؟

خر و پف می‌تواند نشان دهنده یک اختلال احتمالی در خواب باشد…

اکثر والدین به خر و پف کودک خود توجه نمی‌کنند بلکه اغلب برایشان جالب و جذاب به نظر می‌رسد. سرما‌خوردگی تقریبا همیشه سبب گرفتگی بینی (در کودکان) می‌شود و هرگونه کاهش کارایی در تنفس می‌تواند باعث خر و پف شود.

اینکه تمام خر و پف‌ها باعث نگرانی نمی‌شوند درست است، اما خر و پف مزمن ممکن است نشان دهنده یک اختلال در خواب باشد که می‌تواند عواقب جدی را در پی داشته باشد. والدین هنگام مراجعه به پزشک متخصص اطفال، ممکن است خروپف مزمن را اطلاع ندهند و متخصصان اطفال ممکن است به طور معمول در مورد آن نپرسند.

روانشناسی کودکان

بسیاری از والدین ممکن است از اینکه چگونه مشکلات تنفس در خواب می‌تواند با مشکلات عصبی، قلب و عروق، رشد و مشکلات رفتاری مرتبط باشد، آگاه نباشند. برخی مطالعات نشان می‌دهند که عادت به خر و پف در برخی کودکان به طور قابل توجهی با رفتارهای پرخاشگرانه و نا‌خواسته و همچنین مشکلات رفتاری مرتبط است. گروهی از محققان بر روی کودکان ۵ تا ۷ سال که عادت به خروپف داشتند و گروهی که خروپف نمی‌کردند، توسط آزمون‌های فکری، توجه، حافظه و زبان مطالعه کردند.

در بسیاری از کودکان، این اختلال می‌تواند کاهش یابد. والدین باید مراقب خر و پف کودک خود باشند و اگر به طور مداوم اتفاق می‌افتد، آن را با یک متخصص اطفال در میان بگذارند.

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.