آیا استرس بر حافظه تاثیر می‌گذارد؟

آیا استرس بر حافظه تاثیر می‌گذارد؟

این یک واقعیت است که استرس توانایی مغز را برای یادگیری چیزهای جدید و به خاطر آوردن گذشته مهار می‌کند، بنابراین فراموشی شما امری طبیعی است و می‌توانید آن را برطرف کنید.

تا به‌حال توجه کرده‌اید، زمانیکه سعی می‌کنید چیزی را به خاطر آورید اما نمی‌توانید و وقتی تسلیم می‌شوید، بعد از مدتی آن را به یاد می‌آورید؟

این به این دلیل است که، بخشی از مغز شما که درحال تلاش برای تمرکز کردن و انجام کاری است، دسترسی به تمام خاطرات شما را مسدود می‌کند تا بتوانید تمرکز کنید. بهترین کاری که در این شرایط می‌توانید انجام دهید این است که بگویید: “مسئله ای نیست، یادم میاد ” و استراحت کنید.

استرس و حافظه

در این موقعیت، پیگیری همه چیز در سر شما فشار زیادی را ایجاد می‌کند که باعث بدتر شدن اوضاع می‌شود. استفاده از یک برنامه، یادآوری یا برنامه ریزی روزانه می‌تواند ایده خوبی باشد.

درباره اسامی و نام‌ها، فقط کافیست که به مخاطب خود بگویید: “عذر می‌خوام، من در یادآوری اسامی ضعیفم، می‌تونم دوباره اسمتونو بپرسم؟” و بعد آن را مدتی با خود تکرار کنید و با ظاهر آن فرد تطبیق دهید.

اگر به طور ناگهانی نام فردی را که می‌شناسید به یاد نیاوردید، با گفتن “سلام، از دیدنت خیلی خوشحالم…” کمی وقت‌کشی کنید، مخاطب شما ممکن است که متوجه فراموشی شما نشود!!

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.