آیا از عاشق شدن می‌ترسید؟

آیا از عاشق شدن می ترسید؟

عاشق شدن دردناکه اما ارزشش رو داره!

مطالعات اخیر نشان داده است که “تنهایی” در ایالات متحده شیوع پیدا کرده است. عدم تمایل به تنهایی چیز واضحی است. تحقیقات نشان داده است که  تنهایی با سلامت جسمی و همچنین سلامت روانشناختی همراه است، بنابراین روانشناسان دلایل متعددی برای تنهایی مفرط کشف کرده‌‌اند. برخلاف تحقیقات دوره‌های گذشته، تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که درحال حاضر جوانان (بین ۱۸ تا ۲۲ سال) تنها ترین افراد هستند. روانشناسان مدت طولانی را در مورد اضطراب ناشی از عشق و ترس از آن مطالعه کرده‌اند. اما درحال حاضر ممکن است با یک روند رو به رشدی از اضطراب مربوط به عشق، مواجه شویم. آیا اکثر افراد از عاشق شدن بیم دارند؟ با توجه به قدرت عظیم عشق، چرا افراد از عاشق شدن ترس دارند؟

  • شما ممکن است از این ترس داشته باشید که سزاوار دوس داشتن نیستید

تصور پذیرفتن عشق، حس شایستگی در عشق است. بزرگسالانی که برخی از اختلافات خانوادگی را در دوران کودکی تجربه کرده‌اند ممکن است در مورد ارزششان احساس ناراحتی کنند.

  • شما ممکن است از فقدان آزادی خود بترسید

با وجود تنهایی، بی اعتنایی به آن و تنها ماندن یک نوع آزادی احساس محسوب می‌شود. تنها بودن به شما اجازه می‌دهد تا جنبه‌های زندگی سالم خود را حفظ کنید. دوست داشتن و عاشق شدن شما را تشویق و حتی مجبور می‌کند تا خود را با نیازها و خواسته‌های دیگری منطبق کنید. در این شرایط معشوق شما کمی مزاحم است!!

زناشویی

  • شما ممکن است از شکست عشقی ترس داشته باشید

دوست داشتن و عاشق شدن در معرض این خطر است که در برخی موارد از بین می‌رود. کسی که در عشق خود شکست خورده است ممکن است که دیگر میلی به تجربه عشق نداشته باشد. اگر رابطه قبلی مربوط به عدم اطمینان، خیانت و یا خصومت باشد این بی میلی در فرد بسیار قوی می‌باشد.

  • شما ممکن است نگران باشید که خود واقعیتان فاش شود

هرکس دارای یک شخصیت خصوصی و یک شخصیت عمومی است. در بعضی از افراد، هردو شخصیت در موقعیت‌های مختلف متفاوت‌اند. بعضی افراد فقط نگران این هستند که اطرافیانشان بالاخره متوجه می‌شوند که دروغ می‌گویند یا شخصیت واقعی خود را پنهان می‌کنند.

  • شما ممکن است نگران باشید که معشوق شما متوجه اسرار شما شود

افراد اطلاعات خودشان، باورها، ارزش ها و تجربه های گذشته خود را با اختیار خودشان بروز می‌دهند. بعضی از آنها به راحتی به اشتراک گذاشته می‌شوند اما بعضی افراد می‌توانند آن را به اندازه یک عمر پنهان کنند. هرچقدر ک چیزی بیشتر پنهان شود، بروز دادن آن می‌تواند سخت تر باشد. اکثر افراد تمایل دارند تا حساس ترین اسرار خود را تنها با افرادی که بیشترین اعتماد را به آنها دارند به اشتراک بگذارند. تغییرات اخیر در جامعه، از جمله میزان طلاق بالا و نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی، اعتماد به دیگران را از بین برده است.

اگر تردید دارید که کسی را دوست داشته باشید، در نظر بگیرید که آیا ترس شما موجه است یا خیر. به خاطر داشته باشید که عاشق شدن بخش مهمی از زندگی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.